Skip to main content

Helgeretrett i Acem-meditasjon

En helg som virkelig fornyer og inspirerer. Ro og fordypelse. Mulighet for å meditere opp til tre-fire timer på enerom. Få ut tretthet og slitenhet. Stramme muskler løsner og jagende tanker stilner. Uklare temaer kan finne ord.

DIN FØRSTE MEDITASJONSRETRETT I ACEM? Hvis du lærte Acem-meditasjon året retretten avholdes, eller året før, får du 20% rabatt på din første meditasjonsretrett.

Velg prisalternativ “Rett etter grunnkurs”.

Du kan sjekke inn fra kl. 15:00 og meditere på rommet ditt.

Hvem kan delta?

Helgeretretter er et tilbud til deg som allerede har lært Acem-meditasjon. Ønsker du å lære Acem-meditasjon over en helg, finner du tilbud under kategorien Grunnkurs.

Her kan du delta enten du er regelmessig mediterende eller mediterer av og til i hverdagen. Helgeretrett er også en god måte å komme i gang med meditasjonen etter en pause. Kanskje er du usikker på om du mediterer riktig? Eller kanskje du aner at det kan være mer å hente gjennom meditasjonen, eller ønsker mer tiltakslyst, drivkraft og nye perspektiv. 

Program

Stillhetsperioden om formiddagen varer 3-4 timer og foregår på ditt eget rom, med eget bad og toalett. Deretter er programmet sosialt, med vegetariske måltider, veiledning i gruppe og mange muligheter for å bli kjent med andre. Om kvelden er det seminar om livstematikk og eksistensielle perspektiver. Mer forståelse, mer selvinnsikt og mer av deg selv.

Møt stillheten innover og stillheten ute i naturen. Gå eller løp en tur sammen med noen, ledsaget av skogsluft og en langstrakt Randsfjord i åpent landskap. 

Innsjekking fra kl. 15:00 på fredag. Velkommen til Halvorsbøle!

PRAKTISK INFORMASJON om innkvartering, betaling, adkomst/transport og kontaktinfo.

Alternativt kan du betale inn kursavgiften til kontonr. 6026.05.04021 eller til Vipps #50529. Husk da å oppgi navn på deltaker + kursnummer V24503.
Studentrabatt gjelder kun for heltidsstudenter til og med fylte 35 år.

Det forutsettes at du har betalt årsavgift i Acem for å delta på denne retretten. Det kan gjøres HER. I tillegg er det mulig å betale til Vipps #50529 eller til konto 6026.05.04021.

Om Acems prispolitikk

Kursnummer: V24503

Ledere

Dag Jenssen

Dag Jenssen, dr. art., historiker, førsteamanuensis i vitenskapsteori, OsloMet - storbyuniversitetet, redaktør i Dyade og kurslærer i Acem.