Helgeretrett i Acem-meditasjon

Helgeretrett i Acem-meditasjon

Kurset starter
Fredag 22. september 2023, kl 18:00
Kurset slutter
Søndag 24. september 2023, kl 14:00

En helg som virkelig fornyer og inspirerer. Ro og fordypelse. Mulighet for å meditere opp til tre-fire timer på enerom. Få ut tretthet og slitenhet. Stramme muskler løsner og jagende tanker stilner. Uklare temaer kan finne ord.

Den lange stillheten er etterfulgt av veiledningsgrupper med erfarne ledere. Dialogen er en viktig del av Acem-meditasjon. Sette ord på, dele, lytte til andre, forstå mer. 

På lørdagskvelden samling om livstemaer og mer eksistensielle perspektiver, der meditasjonen inviterer til undring.

Vandring og prat i naturen.

De ytre rammene er lagt til rette for to døgn som henter deg inn og bringer deg videre. Fra fredag ettermiddag til etter lunsj søndag.

En helgeretrett gjør alltid godt, også når du er inne i aktualiseringer i meditasjonen, er uregelmessig og trenger avklaring og veiledning.

Helgeretretter er et tilbud til deg som har lært Acem-meditasjon. Ønsker du å lære Acem-meditasjon over en helg, finner du tilbud under kategorien Grunnkurs.

Vi anbefaler å kjøpe boken God langmeditasjon, som gir råd og vink ved retretter i Acem-meditasjon.

Fredag kan du sjekke inn fra kl. 15 og meditere på rommet inntil middag som er 19-20, deretter veiledning i grupper og meditasjonsfaglig drøftelse. Søndag er kurset slutt klokken 14.

Kurset starter
Fredag 22. september 2023, kl 18:00
Kurset slutter
Søndag 24. september 2023, kl 14:00

PRAKTISK INFORMASJON

Alternativt kan du betale inn kursavgiften til kontonr. 6026.05.04021 eller til Vipps #50529. Husk da å oppgi navn på deltager + kursnummer H23501.
Studentrabatt gjelder kun for heltidsstudenter til og med fylte 35 år.

Det forutsettes at du har betalt årsavgift i Acem for å delta på denne retretten. Det kan gjøres HER. I tillegg er det mulig å betale til Vipps #50529 eller til konto 6026.05.04021.

 

Kurstype: Helgeretrett i Acem-meditasjon

Kurset arrangeres av Acem Norge

Kursnummer: H23501

Kursledere

Halvor Eifring

Meditasjonslærer i Acem. Professor i kinesisk ved Universitet i Oslo.


Gunnar Brataas

Seniorforsker i SINTEF. Kurslærer. Leder av Acem Trondheim.