Skip to main content

Helgeretrett i Acem-meditasjon

Fra fredag ettermiddag til søndag lunsjtid kan du kjenne stillheten i sinnet og kroppen, en indre forankring. Skuldrene senkes, tankene slippes fri. Gode, ærlige samtaler i veiledning med erfarne veiledere og andre mediterende.

DIN FØRSTE MEDITASJONSRETRETT? Hvis du lærte Acem-meditasjon året retretten avholdes, eller året før, får du 20% rabatt på din første meditasjonsretrett. Velg prisalternativ “Rett etter grunnkurs”.

Den lange stillheten er etterfulgt av veiledningsgrupper med erfarne ledere. Dialogen er en viktig del av Acem-meditasjon. Sette ord på, dele, lytte til andre, forstå mer. 

På lørdagskvelden samling om livstemaer og mer eksistensielle perspektiver, der meditasjonen inviterer til undring.

Vandring og prat i naturen.

De ytre rammene er lagt til rette for to døgn som henter deg inn og bringer deg videre. Fra fredag ettermiddag til etter lunsj søndag.

En helgeretrett gjør alltid godt, også når du er inne i aktualiseringer i meditasjonen, er uregelmessig og trenger avklaring og veiledning.

Helgeretretter er et tilbud til deg som har lært Acem-meditasjon. Ønsker du å lære Acem-meditasjon over en helg, finner du tilbud under kategorien Grunnkurs.

Vi anbefaler å kjøpe boken God langmeditasjon, som gir råd og vink ved retretter i Acem-meditasjon.

Fredag kan du sjekke inn fra kl. 15 og meditere på rommet inntil middag som er 19-20, deretter veiledning i grupper og meditasjonsfaglig drøftelse. Søndag er kurset slutt klokken 14.

PRAKTISK INFORMASJON
(nytt vindu åpnes)


Alternativt kan du betale inn kursavgiften til kontonr. 6026.05.04021. Husk da å oppgi navn på deltager + kursnummer V21501.


Har du betalt årsavgift i Acem, får du 10% rabatt (velg "pris ved betalt årsavgift" i nedtrekksmenyen over).
Har du deltatt på grunnkurs i Acem-meditasjon etter 15. august 2019, får du også 10% rabatt, siden årsavgift var inkludert i kursavgiften.
Studentrabatt gjelder heltidsstudenter. Ulike rabatter kan ikke kombineres.

Smittevern

I korona-tiden er det begrenset antall plasser på retretten. Vi følger Folkehelseinstituttets retningslinjer for smittevern. Har du symptomer assosiert med covid-19 eller er i karantene, må vi be deg om ikke å møte opp.
Kursnummer: V20501

Ledere

Svend Davanger

Lege og hjerneforsker. Professor i medisin ved Universitetet i Oslo. Redaktør for et kommende temanummer av tidsskriftet Dyade om psykedelika. Han har tidligere engasjert seg i offentlig debatt om cannabis. Han har også lang erfaring med å praktisere og undervise i Acem-meditasjon.