Skip to main content

Yoga og meditasjonslørdag

Yoga og meditasjon sammen gir ekstra god avspenning, kroppslig og mentalt. Vi gjør yoga i 1,5 time på Zoom før vi mediterer i en halvtime hver for oss. Så avslutter vi med en liten prat etter meditasjonen. Hjertelig velkommen!

Yoga og meditasjon er et godt grunnlag for kroppslig og mental avspenning. Disse arrangementene gir deg muligheten til å arbeide med begge i kombinasjon. Forutsetning for deltakelse er at du har gjennomført grunnkurs i Acem-meditasjon.

I Acem-meditasjon arbeider du med å gi spontanaktiviteten frihet til å spille seg ut. Spent og stiv muskulatur gjør kroppen mindre følsom. I meditasjon er vi derfor avhengige av hvordan kroppen har det. Kroppen setter en grense for hva vi kan få ut av meditasjon.

Yogaøvelsene følger instruksjonen i Norsk yoga-skoles nye bok og kan gjennomføres av alle.

Husk å ta med ledige klær til yogaøvelsene.

Kurs som kombinerer Yoga og Meditasjon finnes med forskjellig varighet, fra én-dags arrangementer via helgekurs til rettretter over en uke.

Ledere